Search

Admiral Tibet

11 במאי יום חמישי 21:00

מופע ראשון בישראל!
רכישת כרטיס

ADMIRAL TIBET (JA) Live in TLV
YA! productions, My Lord & Guil Ras
:hearticaly present

From Jamaica to Tel Aviv
!Live and direct
The conscious singer
Mr. Reality
the big
ADMIRAL TIBET

For the first time in Israel

אדמירל טיבט נולד בשם קנת’ אלן בשנת 1960 במחוז סיינט מרי, בג’מייקה- מורשת שירת הגוספל בכנסיות היא הלחם והחמאה, מגיל צעיר קנת’ שר בקול גדול ומיוחד שמשך את תשומת ליבם של המשפחה והחברים והדרך להקלטות ולאולפנים של קינגסטון הייתה ברורה.

בשנת 1985 הגיע הבחור הצעיר, ראסטמאן מהקאנטרי סייד לקינגסטון הגדולה, נכנס ומתחיל לנוע בין האולפנים ולהקליט, כבר באותה השנה מהשירים הראשונים, כשאנשים שמעו את החתימה הקולית הייחודית של אדמירל טיבט, היה ברור שמדובר בתופעה חד פעמית. אדמירל סיפק לא רק צבע קול חד פעמי, אלא גם לירקס חדים כתער המתארים את המציאות, ההתמודדות איתה, את הקושי ואת הסבל; בצורה שגורמת לאדם להישיר מבט אל תהפוכות הזמנים והברדק היומיומי, ובוא בעת לשאוב מאותם שירים השראה והתרוממות רוח המעניקות עוצמה לשאת את עול הקושי הקיומי.

שירים כמו
Babylon War
Leave people business Alone
Deh Pon mi guard

ועוד שרשרת להיטים והמנונים שהחלו מתנגים במרחב הקאריבי, ברחבי אנגליה וארה”ב, עם אלבומים והקלטות למפיקים הגדולים ביותר: קינג ג’אמי, ווינסטון ריילי, רדמאן, בובי דיג’יטל, סטילי אנד קליבי ועוד.

הסאונד סיסטמים הגדולים ביותר באי ובעולם מתהדרים בדאבפלייטים שורפים שלו מסטון לאב, סטאר גאב, קילאמנאג’רו ועוד גדולים וטובים. אחד השירים המפורסמים ביותר של האדמירל הוא Serious Times – קומביניישן של זוכה הגראמי שאבא ראנקס , נינג’ה מאן וטיבט. וותיקי מועדון הסווטו ואנשים מפעם זוכרים את השיר כאחד ההמנונים של תקופת הראגאמפין. בסוף שנות השמונים למרות שינוי התכנים במוזיקה הג’מייקנית לכיוונים של שירי אקדחים וסלאקנס, טיבט המשיך ושמר על ליריקה שורשית ונשא את הדגל של רוח הרגאיי למרות הוויבים השונים בדאנסהול.

אל תוך התשעים ותחילת האלפים האדמירל המשיך לשחרר טיונים על הרידימים הגדולים של התקופה, שלכל אורך הדרך השירים שלו מכילים תוכן עמוק של ביקורת חברתית, התעוררות, חיזוק רוחני ותיאור המציאות (מפה השם מיסטר ריאליטי) תמיד עם דגש על מסר, ללא לחטוא למטרה של להפיץ מוזיקה עם מסר נקי וטהור.

דווקא בגלל הניקיון הליריקלי שלו ואורך החיים הראסטפריי ששימר לאורך הדרך, טיבט זכה תמיד להערכה וכבוד בקרב האומנים והסאונדים ולא הפך להיות מיינסטרים, אלא זמר של העם והאנשים, מסוג הזמרים שמאזינים להם ברגעים בחיים שהנפש צריכה חיזוק. הכי רלוונטי לתקופה הזאת ואם זאת תמיד רלוונטי.
Leave people business alone להאזנה לחצו כאן
Serious time להאזנה לחצו כאן
Babylon war להאזנה לחצו כאן

אדמירל יגיע למופע סאונד סיסטם סטייל מגובה ב-
My Lord
פתיחה חגיגית
Bless N Mercy
מיד אחרי ההופעה דאנס פאונדיישן עם
REALITY (A-mar)
ואל תוך השעות המאוחרות דאנס וויקיד אנ וויילד עם
Kore Dada
Jahel New Zion

ערב נדיר נוסף בסדרת האגדות הג’מייקניות שפוקדות את מועדון האזור,
מס’ המקומות מוגבל.

פתיחת דלתות 21:00, תחילת מופע 22:00
כרטיסים במכירה מוקדמת 100 ש"ח/ 120 ש"ח או 150 ש"ח בערב המופע.

Facebook

דילוג לתוכן